Tiim

Helene-Terese Jürgenson

Innovatsiooniteenuste ekspert

Martin Goroško

Äriarenduse juht, teadus- ja ärilinnak Tehnopol

Brait Pilvik

Turunduse projektijuht, teadus- ja ärilinnak Tehnopol

Innovatsiooniliidrite klubi ellukutsumise taga on teadus- ja ärilinnak Tehnopol ning SEB innovatsioonikeskus. Vajadus sisukate ja inspireerivate kohtumiste järele on olnud juba mitmeid aastaid.

Nii asutasidki Tehnopol ja BDA Consulting kolm aastat tagasi ühise projektina Level11 brändi alt Innovatsioonijuhtide klubi. Projekti rahastuse lõppedes sai selgeks, et see vajadus on püsiv. Sestap panid Tehnopol ja SEB Innovatsioonikeskus seljad kokku ja taasasutasid innovatsiooni visionääre ühendava klubi Innovatsiooniliidrite klubi nime all.

Baltimaade suurima teadus- ja ärilinnaku Tehnopol eesmärk on aidata kaasa maailmatasemel tehnoloogiaettevõtete tekkele ja kasvule Eestis ning toetada nende laienemist välisturgudele. Selleks pakutakse terviklikku lahendust ärikinnisvarast kuni vajaduspõhiste äriarendusteenusteni kolmes fookusvaldkonnas: tark linn, rohetehnoloogia ja tervisetehnoloogia. Tehnopoli innovatsiooniteenused aitavad püsida Eesti ettevõtetel konkurentidest mitu sammu ees.

Uute toodete, teenuste ja lahenduste väljamõtlemiseks disainitud innovatsiooniprogramm toetub enam kui 16-aastasele ettevõtete arenduskogemusele. Tehnopoli tugevuseks on võime tuua kokku ja panna edukalt tööle avalik sektor, teadlased ja erasektor. Tulemuslik koostöö iduettevõtete ja suurkorporatsioonide vahel, innovatsiooniaudit, häkatonid ja arendussprindid on aidanud olulistel suurettevõtetel innovatsiooni rakendada ja oma kultuuri osaks muuta.

SEB Innovatsioonikeskuse peamine eesmärk on aidata ettevõtetel arendada äritegevust ja tõsta konkurentsivõimet ning soodustada seeläbi Eesti kiiremat majanduskasvu. Korraldatakse seminare ja töötubasid, mis aitavad inimestel astuda oma tegevuses sammu edasi. Innovatsioonikeskuse tuumaks on spetsiaalne kasvuprogramm, mis aitab ettevõtetel läbi ärimudeli digitaliseerimise oma äritegevuses areneda juba kolme kuni kuue kuu jooksul. Tänaseks on kasvuprogrammi läbinud rohkem kui 100 Eesti ettevõtet. SEB eesmärk on tuua start-up’ide maailmas end tõestanud töömeetodid traditsioonilistesse ettevõtetesse ning viia ettevõtluses uuendusi ellu mitu korda kiiremini kui praegu.