Innovatsiooniliidrite klubi korraldab koostöös Startup Inkubaatoriga 4. oktoobril kell 09.00-12.00 rohepöörde ja jätkusuutlikkuse matchmaking üritust. Ürituse keskmeks on rohepööre, mida aitavad toetada erinevad tehnoloogilised lahendused ja protsessid. Soovime toetada ettevõtteid süsinikuneutraalsuse saavutamise ja jalajälje vähendamisega, pakkudes Innovatsiooniliidrite klubi matchmaking formaati suurettevõtete ja iduettevõtete vahel koosloomeks ning kogemuste vahetamiseks. Üritusel osaleb ligikaudu 50 rohetehnoloogia valdkonna tipptegijat.
Startupide ja suurettevõtete matchmakingu eesmärgiks on klubi suurorganisatsioonidest liikmetele tutvustada valdkondade kaupa iduettevõtteid ja nende innovaatilisi lahendusi eeskätt koostöövõimaluste leidmiseks ühisarendamise, testimise, valideerimise või kasutamise vormis. Neljanda startup-suurettevõtte matchmaking ürituse teemaks on rohepööre ja jätkusuutlikkus.
Päeva modereerib Ragmar Saksing, Tehnopoli Roheklastri juht.
Ajakava:
08:45-9:00 kogunemine ja registreerumine
09:00-09:10 Tervitus ja avakõne (Kristi Klaas, Riigikantselei, Eesti riigi Rohepoliitika koordinaator)
09:10-09:30 Ragn-Sellsi maailmamuutvad ringmajanduse lahendused: Kuidas põlevkivituhkadest ja kinnipüütud CO2-st saab veganpiim ja see on alles algus (Rainer Pesti, Ragn-Sells äriarendusjuht)
09:30-10.10 Fireside Chat: Ettevõtete rohepöörde kogemus – Katrin Tamm (Tere AS, Kestliku arengu juht), Mihkel Tammo (organisatsioon TIFC), moderaator: Ragmar Saksing (Tehnopoli Roheklastri juht).
10.10-10.25 Advokaadibüroo Hedman vandeadvokaat Toomas Seppel „Koostöömudelid ettevõtete vahel“
10.25-10.30 Bisly – targa hoone tehnoloogialahendus.
10.30-10.35 Single Earth – loodusel põhinev majandusmudel.
10.35-10.40 Grenpay – süsinikuvaba ostulahendus.
10.40-10.45 Plugfree – API ühendamaks elektrisõidukite laadijaid platvormidega
10:45-11:00 Kohvipaus
11:00-11:30 1:1 kohtumised suurettevõtte-iduettevõtte vahel (eelvalideerimine)
11:30-12:00 Networking
Matchmaking kohtumisel toome teie ette oma lahendusi tutvustama ja koostöövõimalusi pakkuma iduettevõtted, neist neli teevad oma lahendusest ka ettekande.
1. Bisly (www.bisly.com)
• Pakub targa hoone tehnoloogialahendust, eesmärgiga muuta energia säästmine lihtsaks nii kodudes kui ärihoonetes.
• Kiire arenguga iduettevõte, suvel kaasasid 1,7 mln, et laieneda teistesse Euroopa riikidesse – Saksamaale, Belgiasse, Prantsusmaale, Austriasse, Sveitsi, Rootsisse jne.
• Juuni 2021 statistika kohaselt installeeriti Eestis 20 000 Bisly juhtkontrolleri, mis teevad ligi pool miljonit tarka automaatikasündmust päevas.
2. Single Earth – Single.Earth (https://www.single.earth/)
• Loodusel põhinev majandusmudel.
3. Grenpay (https://grenpay.com/en)
• Pakuvad süsinikuvaba ostulahendust ehk võimalust muuta ostu CO2 jalajälg
süsinikuneutraalseks.
• Nende ainulaadne algoritm aitab välja arvutada erinevate transpordiliikide CO2
jalajälje ühe reisijakilomeetri kohta.
• Hiljuti asutatud startup alustas esmast koostööd Lux Expressiga, kelle kliendid saavad oma reisi CO2 jalajälge kompenseerida, panustades kontrollitud ja läbipaistvatesse roheprojektidesse.
4. Plugfree – API ühendamaks erinevad elektrisõidukite laadijaid erinevate sõidule orienteeritud platvormide/äppidega
• Kliendid: Barking, Telia (piloot) jt
• Pitch deck: https://drive.google.com/file/d/1pRedNP8d3dMTujTuycoNjCW4X5XUNzfp/view?usp=sharing
Üritusele on lisaks ILK suurettevõtetest liikmetele kuulama oodatud ka kõik iduettevõtetest liikmed – kas samuti koostöövõimaluste otsimiseks või lihtsalt teiste klubiliikmete ja nende lahendustega tutvumiseks.
Üritus toimub Fotografiskas, Telliskivi 60a.
Üritust toetab Eesti riik läbi Keskkonnainvesteeringute Keskuse ja Rahandusministeeriumi (Ida-Viru maakonna ettevõtluse ning inimeste tööalaste oskuste mitmekesistamise toetusmeede).