Tagasi

IV hooaja avaüritus – “Icosageni külastus: Kuidas suurendada ettevõttes T&A&I investeeringuid ja arendada maailmamuutvaid tehnoloogiaid?”

Icosagen AS

Innovatsiooniliidrite klubi IV hooaja avaüritus toimub teisipäeval, 26. septembril Icosageni tehases Tartus. Selle hooaja avakohtumise teemaks on „Kuidas suurendada ettevõttes T&A&I investeeringuid ja arendada maailmamuutvaid tehnoloogiaid?“


Sündmuse eesmärgiks on tutvustada ILK liikmetele ja teistele ettevõtetele Euroopa edukaimat biotehnoloogia ettevõtet, kelle fookuseks on uudsete tehnoloogiate ja töövoogude väljatöötamine, suurendades ettevõtte konkurentsivõimet uuringu- ja arendusteenuse pakkumisel klientidele Euroopas ja muudes maailma piirkondades. Lisaks on võimalus teha ringkäik uues tehases, et tutvuda tipptasemel tehnoloogia ja ettevõtte arengustrateegia ning eesmärkidega. Ürituse fookuseks on toetada T&A&I kasvu, uuenduslikke tehnoloogiaid ning omavahelist koostööd.


Ajakava:
13:30-14:00 Registreerumine, suupisted
14:00-14:05 IV hooaja avamine ja sissejuhatus (Tehnopol)
14:05-14:35 „Eesti teadmusmahukate ettevõtete areng ja tehnoloogia tugi innovatsiooni arendamisel“ Hr president Toomas Hendrik Ilves.
14:35-15:30 Icosageni tutvustus ja tehnoloogia areng, (Mart Ustav jr, Icosageni teadusdirektor)
15:30-16:00 Arutelu: “Eesti kui Euroopa T&A&I tippkeskus – millist kompetentsi ja kultuuri me vajame eeltoodu elluviimiseks? Millest homme alustada, millele keskenduda?”
Arutelu juht: Mart Maasik (Tartu Ülikooli ettevõtlusjuht ja UniTartu Ventures investeerimisjuht, lisaks on Mart Maasik klubi nõukogu liige);
osalejad Mart Ustav jr (Icosageni teadusdirektor) ja president Toomas Hendrik Ilves.
16:00-16:45 ringkäik Icosageni tehases.
16:45-17:00 Networking.


Icosagen loodi 1999. aastal ja on Eesti suurim biotehnoloogiafirma. Siin koonduvad tipptasemel loodusteadlased, et pakkuda farmaatsiafirmadele potentsiaalseteks ravimikandidaatideks olevate valkude, peamiselt antikehade, avastamist ja tootmist. Mitmed Icosagenis klientidele arendatud ja toodetud antikehad on tänaseks kasutuses kliinilises diagnostikas või ravimiarenduses kliinilistes katsetustes. Järgmisel aastal valmib Icosageni bioloogiliste ravimite tehas, mis avab täiendava võimekuse toota ka ise kliiniliste katsetuste jaoks terapeutilisi antikehi ja valke. Ravimiarenduste portfelli luues on Icosagen kujunemas farmaatsia ettevõtteks.


Üritus toimub eesti keeles.


Üritus on suunatud kõikidele innovaatilistele ettevõtetele ja organisatsioonidele. Kohapeal osalejatele on vaid piiratud arv kohti, võimalus on sündmusest osa saada ka virtuaalselt. Registreeru esimesel võimalusel, et kindlustada üritusele koht.