Tagasi

Süvatehnoloogia ettevõtte GScan Tartu tehase külastus ja teenusedisaini kogemuslugu

GScan OÜ

2023. aasta esimesel Innovatsiooniliidrite klubi sündmusel külastame Tartus asuvat süvatehnoloogia ettevõtte GScan tootmis- ja arenduskeskust ning kuulame millist tehnoloogilist lahendust ettevõtte arendab ja mis sütitab ettevõtet tippinnovatsiooni looma.


Eesti tippfüüsikuid ja insenere ühendav GScan arendab looduslikul atmosfäärikiirgusel põhinevat skannerit, mis aitab näiteks piiriületusel tuvastada pagasis olevaid keelatud ja ohtlikke esemeid ja aineid. See tehnoloogia võimaldaks muu hulgas lennujaamades ja tollipunktides asendada kahjulikul röntgenkiirgusel töötavad kontrollseadmed ohututega, luua automaatselt lõhkeaineid tuvastavad läbipääsuväravaid, võimaldab „vaadata“ sügavale raudbetoonkonstruktsiooni sisse ja seeläbi hinnata täpsemalt infrastruktuuri seisundit - sillad, sadamakaid, hoonete kandekonstruktsioonid jne. Ettevõte on saanud mitmeid grante kokku 5,5 miljoni euro ulatuses ning lisaks kaasanud erainvesteeringutena 2 miljonit eurot. Nende tootmine on just käivitunud ja ettevõttel on suured rahvusvahelised plaanid.


Sündmusel on oma rahvusvahelistest ekspertteadmistest ja kogemustest kasutajakogemuse disaini ja uurimise valdkonnas rääkimas Kaspar Raats, kes on esimene autode kasutajakogemuse erialal doktorikraadi omandav eestlane ja kasutajate uurija Volvo Carsis. Enam kui 9-aastase kogemusega Volvo Carsis on Kaspar olnud nii kasutajakogemuse ekspert, infoteinment-süsteemi arendaja ning viimastel aastatel on Kaspar keskendunud uurimisprojektidele, et uurida inimeste ja ühiskonna usaldust intelligentse tehnoloogiate ja nende poolt võimaldatud teenuste osas tuleviku autode vaates.


Ajakava:
10.45-11.00 saabumine ja suupisted
11.00-12.00 GScan tutvustus – tehnoloogilised lahendused/innovatsioon + ringkäik (GScan juht, tbc)
12.00-13.00 Disainides sotsiaalselt jätkusuutlikke lahendusi (Kaspar Raats, PhD Candidate, Volvo Cars)
13.00-13.30 networking


NB! Sündmus on mõeldud vaid Innovatsiooniliidrite klubi liikmetele!