Tagasi

Innovatsiooniliidrite klubi aasta esimesel kohvihommikul keskenduti ärimudelite digitaliseerimisele

21 veebruar / Kerti Kulper

Innovatsiooniliidrite klubi selle aasta esimesel kohvihommikul Fotografiskas tutvuti klubi värske nõukogu liikmetega ja räägiti ärimudelite digitaliseerimisest.

Klubi nimel tervitas kohalviibijaid teadus- ja ärilinnaku Tehnopol innovatsioonijuht Merilin Varsamaa ja andis kiire ülevaate klubi prioriteetidest. Järjest enam soovitakse keskenduda idu- ja suurettevõtete koostööformaadile, jagada liikmetega kogemuslugusid, tugevdada innovatsioonivõrgustikku, et olla valdkonnas eestkõnelejaks ning toetada teadmusmahuka ettevõtluse kasvu Eestis.

Innovatsiooniliidrite klubi värske nõukogu liikmed tutvustasid end lühidalt. Nõukogusse kuuluvad: SEB Panga jaepanganduse valdkonnajuht Ainar Leppänen, EASi ja KredExi ühendasutuse innovatsiooni valdkonnajuht Inge Laas, Keskkonnainvesteeringute Keskuse arengu- ja koostöökoja juht Helen Sulg, Eesti Energia Enefti Idea Hubi ja partnersuhete juht Kadi Steinberg, Standardi tootmise planeerimise juht Kristiin Bauer, NetGroupi innovatsioonijuht Siim Lepisk ja TÜ investeerimisettevõtte UniTartu Ventures juht Mart Maasik. Nõukogu liikmetega saad lähemalt tutvuda siin.

Seekord oli esinema kutsutud Eduard Laur (Laur & Partners Consulting), kes rääkis ärimudelite digitaliseerimisest ja tõi mitmeid praktilisi näiteid. Ta andis ülevaate sellest, millest peaks alustama ettevõte, kes soovib oma protsesse digitaliseerida. Laur tõi välja, et digitaliseerimise või ka ettevõtte struktuuri muutmise puhul on tähtis paika panna prioriteedid. Digitaliseerimise läbiviimisest rääkides tutvustas Laur ELSA mudelit:

1. Elimineeri. Kõigepealt tuleb esitada küsimus: kas see konkreetne teenus loob kliendile väärtust? Kui vastus on eitav, siis tuleb see tegevus elimineerida.
2. Lihtsusta. Kas seda tegevust on võimalik teha lihtsamaks? Kui jah, siis tuleb seda lihtsustada.
3. Standardiseeri. Siinkohal tasub mõelda, kas seda on võimalik välja delegeerida (nt allhankega sisse osta) või tegelete ise standardiseerimisega.
4. Automatiseeri. Mida standardsem on protsess, seda kergem on seda automatiseerida.

Klubi liikmed jagasid Lauriga ka oma ettevõtete kogemusi ja näiteid.

Järgmine Innovatsiooniliidrite klubi sündmus toimub 2. märtsil koostöös Rohetiigriga, mil toimub iduettevõtte-suurettevõtte energeetika valdkonna matchmaking. Täpsema info leiad siit!

Kui soovid Innovatsiooniliidrite klubi üritustest osa saada, uuri lähemalt, kuidas võiks sinu ettevõte klubiga liituda: innovatsiooniliidrid.tehnopol.ee