Tagasi

Innovatsiooniliidrite klubiga liitus 2021. aastal mitu oma valdkonna tipptegijat

12 jaanuar / Kristi Jõeäär

Mille poolest jääb meelde 2021. aasta Innovatsiooniliidrite klubi (ILK) ja innovatsiooniprojektide vaates? Meenutame koos Tehnopoli innovatsioonijuhi Merilin Varsamaaga eelmise aasta meeldejäävamaid hetki ja vaatame ka 2022. aasta plaane.

Eelmisest aastast jääb kindlasti meelde see, et Innovatsiooniliidrite klubiga liitusid sellised suured tegijad kõrghariduse maastikul nagu Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool. Ülikoolid on hindamatu väärtusega partnerid ettevõtluse ja teadusalase koostöö suurendamiseks, et kasvatada innovatsiooni kogukonda. Suurtest tegijatest liitusid klubiga veel näiteks Elisa Eesti, Orkla Eesti AS, Elering AS, Tartu Teaduspark, Tervise Arengu Instituut jt.

Aasta jooksul toimus mitmeid inspireerivaid kohvihommikuid, töötube ja matchmaking üritusi. Meeldejääv oli ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Andres Sutti osalemine sügisesel inspiratsioonihommikul, mille käigus jagas minister kogemuslugusid erinevate ettevõtete kasvust ja innovaatilistest lahendustest. Väga motiveeriv oli kuulata ka Microsoft strateegilist transformeerumist – Skype arenguteekonda kuni Microsoftini välja.

Hooaja avaüritusel Tartus rääkisime andmetest ja toimus põnev diskussioon kahe professori – Jaak Vilo ja Tõnu Esko – vahel. UniTartu Ventures juht Mart Maasik andis ülevaate WIPO globaalse innovatsiooniindeksi raportist ja rääkis Eesti edu alustest. Lisaks toimus SEB kasvuprogrammi lõppüritus ja ideede pitchimine žüriile, mille käigus selgitati kasvuprogrammi edukaim ettevõte.

Mis ootab ees 2022. aastal?

Uut aastat alustame Tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE ning ILK ühisüritusega 26. jaanuaril Tartus Spark Demos – teemaks on robootika ja tehisintellekti innovatsioon – kogemuslood ja rahastusallikad. Plaanime teha ka rohevaldkonna suurettevõtte-iduettevõtte matchmaking kohtumise energeetika teemal ning viia läbi praktilisi töötube innovatsioonivõimekuse tõstmiseks.

Tahame sel aastal korraldada rohkem füüsilisi kohtumisi, k.a hübriidvõimalusega, et kõik liikmed saaksid osaleda ILK tegevustes ja omavahel rohkem suhelda. Soovime laiendada oma tegevusi, kaasates veelgi enam rahvusvahelist ekspertiisi ning kogemuslugude jagamist, mis aitaks suurendada ILK liikmete innovatsioonitegevusi ja -arengut.

Loome Innovatsiooniliidrite klubi nõukogu, et luua veelgi rohkem väärtust oma liikmetele, toetamaks Eesti jõudmist TOP 15 maailma kõige innovaatilisema riigi hulka.