Tagasi

Teadus- ja ärilinnak Tehnopol käivitas koos SEB-ga Innovatsiooniliidrite klubi

18 juuni / Lisbeth Roos

Teadus- ja ärilinnak Tehnopol käivitas koostöös SEB-ga Innovatsiooniliidrite klubi, et tõsta Eesti ettevõtete globaalset konkurentsivõimet. Eesmärk on koondada ettevõtetes uuenduste elluviijad ühte kogukonda, toetada avatud innovatsiooni siiret ja tõsta muutuste juhtimise võimekust Eesti ettevõtetes.

Üha kiiremini muutuvas ärikeskkonnas ellujäämiseks peab iga ettevõte oma tavapärase äritegevuse kõrval kasvatama innovatsioonvõimekust. Innovatsiooniliidrite klubi alustab regulaarsete seminaride ja töötubadega, tõstes klubiliikmete teadlikkust parimatest praktikatest ja andes uusi oskusi innovatsiooni tööriistade kasutamiseks.

SEB Grupi äriinnovatsioonijuhi Mart Maasiku hinnangul on Eesti ettevõtete konkurentsivõime kasvatamine läbi innovatsiooni kriitilise tähtsusega. Ka tänase ebakindluse taustal eristuvad mitmed ettevõtted, kes suudavad kiirelt kasvada. Tegu on ettevõtetega kelle äri keskpunktiks on digitaalsed platvormid, näiteks Amazon, Google või veelgi kiiremad laienejad Aasiast, mis kõik pakuvad üha rohkem konkurentsi ka meie piirkonna ettevõtetele. „Globaliseerumine ja digitaliseerimine on trendid mis mõjutavad pea kõigi Eesti ettevõtete tulevikku. Et ellu jääda, on vaja uute sisenejatega kohaneda ning tõeliselt edukaks osutavad need, kes suudavad uute ja tõhusmate lahenduskäikude otsingutel oma senisest äriloogikast kaugemale vaadata,“ selgitab Maasik, kelle sõnul on oluline omada pikka vaadet.

Milline on perspektiiv, strateegilised partnerid ja kuhu investeerida?  Millele rajada konkurentsieelis, kuidas muuta ettevõtte sisemist töökorraldust ja protesse tõhusamaks ning mil määral tuleb digitaliseerida tooteid ja teenuseid – need on teemad, millega klubis tegeletakse.
Ehkki suurettevõtete ja iduettevõtete ülesehituses ja töökultuuris on suuri erisusi, loob ühine eesmärk hea lähtekoha edukaks koostööks. Innovatsiooniliidrite klubi üheks sisuliseks väärtuseks on need kaks osapoolt kokku viia ja edukale koostööle aidata.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol äriarendusjuhi Martin Goroško sõnul on iduettevõtted jõudsalt turgu muutnud ning osaliselt klassikalised ja suurettevõtted ärist välja lülitanud. „Kuna iduettevõtetel pole midagi kaotada, annab see julguse teha riskantseid otsuseid,  katsetada ja liikuda edasi kiiresti. Selle tulemusel jõuavad klientideni kättesaadavamad, mugavamad ja väärtuslikumad tooted. Suurettevõtted peaksid selle tempo ja töömudeliga kohanduma, et edukad olla,“ ütles Goroško. Innovatsiooniliidrike klubi aitabki suurettevõttel ja idufirmal ühist keelt leida ja ühiselt uusi tooteid, teenuseid ja ärimudeleid arendada. See on hea võimalus suurettevõttele innovatsioonilaine harjal püsimiseks ning iduettevõttele lihtsamini turule jõudmiseks, julgustas Martin Goroško osalisi koostööle.

Innovatsiooniliidrite klubi ootab endaga liituma uuendusi elluviivaid visionääre kõigist valdkondadest ning samamoodi innovatsioonist huvitatud ambitsioonikaid ettevõtteid.

Innovatsiooniliidrite klubi juhatab sisse täna, 17. juunil toimuv veebiseminar, kus esinevad Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, Testlio asutaja ja CTO Kristel Kruustük ning Krimelte asutaja ja juht Jaan Puusaag. Räägitakse vana ja uue majanduse koostööst uue majanduskeskkonna ja -võimaluste kontekstis. Arutletakse, kas suurettevõtete ja idufirmade koostööst sünnib oodatud innovatsioonisiire ning tööstusrevolutsioon. Üritust kureerib Tehnopoli äriarendusjuht Martin Goroško. Veebiseminar on tasuta, kuid vajalik on registreerimine.

Baltimaade suurima teadus- ja ärilinnaku Tehnopol eesmärk on aidata kaasa maailmatasemel tehnoloogiaettevõtete tekkele ja kasvule Eestis ning toetada nende laienemist välisturgudele. Selleks pakutakse terviklikku lahendust ärikinnisvarast kuni vajaduspõhiste äriarendusteenusteni kolmes fookusvaldkonnas tark linn, rohetehnoloogia ja tervisetehnoloogia.