Tagasi

Vaata järele: Innovatsiooniliidrite klubi avaüritus

31 august / Kristi Jõeäär

26. augustil kogunes teadus- ja ärilinnakusse Tehnopol üle saja inimese erinevatest ettevõtetest ja organisatsioonidest, et üheskoos pidulikult alustada Innovatsiooniliidrite klubi esimest hooaega. SEB ja Tehnopoli koostöös sündinud avaürituse paneelides osalesid esindajad nii rahvusvahelistest korporatsioonidest kui ka erinevatest iduettevõtetest.

SEB äriinnovatsioonijuht Mart Maasik selgitas avakõnes Innovatsiooniliidrite klubi vajalikkust: “Oleme ettevõtete poolt näinud seda, et sageli toimub koostöö näiteks kahe ettevõtte vahel, kuid puudub suhtlus tööstuste vahel, mis muudaks koostöö süstemaatilisemaks.” Martin Goroško, Tehnopoli äriarenduse juht täiendas: “Eestis on nii iduettevõtete kui ka korporatsioonide maastik väga elujõuline ja kirev, kuid meil pole süsteemi, et neid kahte poolt omavahel kokku tuua. Selle klubi põhiliseks sihiks on luua uus kogukond, et üksteiselt õppida ning luua võrgustik.”

Arutluspaneelides vahetati omavahel mõtteid korporatsioonide innoveerimise kohta ning räägiti täpsemalt iduettevõtete ja korporatsioonide vahelisest koostööst. Ekspertnõu kuulajatele jagasid esindajad Global Scaling Academyst, Resultist, Stora Ensost, MindTitanist ja Feelingstreamist. Paneelide sisu kohta tegi paralleelselt joonistusi ja märkmeid ka kunstnik, kelle materjalidest pannakse klubi hooaja lõppedes kokku ka käsiraamat ettevõtetele innovatsioonilahenduste rakendamiseks.

Hoolimata sellest, et  klubi avaüritus on toimunud, on veel võimalus klubiga liituda. Tehnopol ja SEB ootavad liikmeteks astuma inimesi korporatsioonidest, iduettevõtetest kui ka avalikust sektorist, kes otsivad pidevalt uusi lahendusi, et elu meie ümber paremaks muuta. Pole oluline, mis on kirjas Sinu visiitkaardil, vaid see, milline ambitsioon ja huvi on Sul innovatsioonimaastiku vastu. Astu liikmeks siin!

Vaata ürituse galeriid siin!